עליי

שמי אורנה לוי. אני חירשת, בת להורים חירשים, נשואה ואם לתאומות חירשות. בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד, אוניברסיטת תל- אביב. בעלת תואר שני בטכנולוגיות בחינוך, סמינר הקיבוצים. מורה מקצועית לתלמידים חירשים בבית-ספר לחינוך מיוחד.

אני מורה מוסמכת לשפת הסימנים הישראלית, ומלמדת בקורסי שפת-סימנים באוניברסיטאות ומכללות.  בנוסף, אני מעבירה הרצאות בתחום החירשות ברחבי הארץ, במוסדות אקדמיים ואחרים.

נולדתי חירשת, וכבת למשפחה חירשת, שפת הסימנים הישראלית היא שפת האם שלי. שפת הסימנים מלווה אותי משחר ילדותי כשפה בה אני מרגישה בנוח לבטא את עצמי, להקשיב לאחרים ולנהל תקשורת איכותית וטובה עם משפחתי וסביבתי הקרובה.

אני מאמינה כי לכל ילד חירש או כבד שמיעה מגיעה הזדמנות לרכוש את שפת הסימנים כשפה טבעית שאינה מגבילה אותו על פי רמת הירידה בשמיעה. בהינתן שפה נגישה, עשירה ומעצימה עבור תלמידים חירשים וכבדי שמיעה במערכת החינוך – השמים הם הגבול.

לשם כך, ידיעת שפת הסימנים חשובה לא רק לאנשים חירשים וכבדי שמיעה, אלא גם לאנשי חינוך והוראה העובדים עם אוכלוסייה זו. יש חשיבות רבה לכך שמורים המלמדים תלמידים חירשים וכבדי שמיעה ישלטו בשפת הסימנים ויבינו את עקרונותיה של שפה ייחודית זו. אני מזמינה אתכם לשוטט באתר וללמוד על שפת הסימנים הישראלית.